Mějte Lednicko-valtický areál v kapse s novou mobilní aplikací

08.07.2022

Discover LVA – tak se jmenuje nová, volně dostupná mobilní aplikace, jejímž cílem je zlepšit organizaci cestovního ruchu v oblasti Lednicko-valtického areálu. Jedná se o moderní platformu pro rychlé získávání aktuálních informací o turistických cílech, nabídce regionálních producentů a poskytovatelů služeb.

Aplikace umožňuje návštěvníkům efektivnější získávání informací a tím i snadnější plánování jejich pobytu v naší turistické destinaci, a to například díky možnosti filtrování výsledků dle jejich osobních preferencí. Ke každé turistické atraktivitě či kulturní události může uživatel získat rovněž užitečná doporučení vytvořená především místní komunitou. Produkt má rovněž za úkol zvýrazňovat místa, která nejsou tak známá, přestože rozhodně stojí za návštěvu. Turisté jsou tak motivováni tato místa navštívit, což může ulevit v letních měsících značně přetížené infrastruktuře nejznámějších turistických cílů regionu. 

Jednou z hlavních devíz mobilní aplikace může být také skutečnost, že ji vytvořili lidé, kteří na území Lednicko-valtického areálu žijí. Za nápadem totiž stojí tři břeclavští studenti. Ty trápilo množství nabízených informací o regionu, které často nepůsobily jednotně. Se svou iniciativou se tak obrátili na naši MAS, kde pro svůj projekt našli podporu. Vznik tohoto turistického produktu nakonec podpořili také starostové obcí sdružených do Dobrovolného svazku obcí LVA a finančně se na něm podílí rovněž Jihomoravský kraj.

Mobilní aplikaci Discover LVA stahujte zdarma v Google Play či App Store.
Více informací na https://discoverlva.com/.