Rakouský Radlbrunn se na den stane centrem moravského fokloru

07.04.2022

Nedělní odpoledne 22. května 2022 bude na venkovském statku Brandlhof v dolnorakouské obci Radlbrunn patřit moravské lidové kultuře. Ve spolupráci s naším rakouským partnerem Volkskultur Niederösterreich GmbH ze Sankt Pöltenu zde připravíme malou prezentaci současného folkloru západní (charvátské) části Podluží. Akce zároveň poslouží našim tradičním regionálním producentům jako příležitost oslovit zákazníky v rakouském příhraničí. Vstup je zdarma.

K vidění budou pestré kroje svobodných párů i mužský sbor Starobřeclavjané, který zajistí rovněž hudební doprovod. Návštěvníci budou moci ochutnat typické jihomoravské speciality a samozřejmě také naše víno, konkrétně to z produkce lednického vinařství ANNOVINO. Na dvoře statku se bude konat také prodejní trh řemeslných výrobků, na němž se zájemci budou moci seznámit s prací maléreček při zdobení textilu tradičními slováckými ornamenty či výrobou slaměných ozdob. Po odborné stránce bude připravena se návštěvníkům věnovat etnografka PhDr. Alena Káňová.

Akce se koná díky projektu "KPF - 02 - 230 - Spolu a odborně", jenž byl podpořen z Fondu malých projektů programu Interreg V-A Rakousko-Česká republika. Prezentaci regionálních výrobců formou trhu podpořil také Jihomoravský kraj.